ISO 9001 2015 Haberleri

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ISO 9001 2008 Belgesini T.S.E.’den Aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ISO 9001 2008 belgesini T.S.E den aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ISO 9001 2008 belgesini T.S.E den aldı

 

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ISO 9001 2008 Kalite Yönetim Sistemi standardında belirtilen şartları yerine getirerek Belgelendirme hakkı kazandı. ISO 9001 2008 Belgesini ,T.S.E Başkanı Sebahattin Korkmaz Tarafından Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’e takdim edildi.

 

Kendirli Gazi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen takdim programında konuşma yapan T.S.E. Başkanı Sebahattin Korkmaz, kurumlarda kalite yönetim sisteminin ve standardizasyonun önemine değindi.

Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi’nin ayrıca, ISO 27001 2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi, ISO 14001 2007 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 18001 OHSAS İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerinden belgelendirilmek üzere, T.S.E. ye başvuruda bulunulduğu öğrenildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise konuşmasında millete hizmet etmek için yola çıktıklarını söyledi. Hizmet yolunda özellikle kurumsal kapasitenin artırılması gerektiğini belirten Şahin, “Bilgiyi, insanı ve özellikle mali boyutta parayı iyi yönetmemiz lazım. Bilgi, insan, mali kaynaklar eşittir kalite. Dolayısıyla bu kalite belgesi dediğimiz şey elimize alıp, iş yerimize götüreceğimiz veya elimize alıp evimize götüreceğimiz bir kağıttan ibaret değil” diye konuştu.

Vatandaşa daha kaliteli hizmet verme hedefine kilitlenmek gerektiğini ifade eden Şahin, söylem ve eylem birliğinin bir bütün olduğunu vurguladı. Kendilerinin ne dediğinden ziyade vatandaşın ne düşündüğünün daha önemli olduğunu dile getiren Şahin, şöyle konuştu:

“Onlar bu farkı görebiliyor mu, yaşamında hissedebiliyor mu, açtığın yollar gönül yolu olabiliyor mu? Bunların hepsi aslında bir araç. Bizim toptan kaliteyi yakalamamız, fark yaratıp iz çıkarmamız ve eser bırakmamız gerekiyor. Arkamızdan eserler bırakan bir takım ruhuyla çalışmamız gerekiyor.”